kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Stres, depresja, choroba psychiczna - nie jesteś sam

Stres, depresja, choroba psychiczna - nie jesteś sam

Dodano: 15.05.2014 07:00
Stres, depresja, choroba psychiczna - nie jesteś sam. Edukacja społeczna, pomoc i wyzwanie dla mieszkańców Powiatu Bocheńskiego – zapowiedź konferencji.

Pod takim tytułem organizowana jest w Bochni konferencja dla osób zdrowych i tych, którzy zdrowie psychiczne odzyskują, bądź odzyskali oraz osób z ich otoczenia, specjalistów, ekspertów, decydentów. Celem spotkania jest tworzenie warunków dla debaty o lokalnym systemie wsparcia społecznego dla osób po kryzysie psychicznym.

Konferencję organizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w poniedziałek 26 maja 2014 r. w sali przy ul. Solna 2 (wejście jak do odprawy turystów Kopalni Soli przy Szybie Sutoris) w godzinach od 10 do 17. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Zaleca się wcześniejszą rezerwację wejściówek pod numerem telefonu (14) 610-05-31 lub osobiście u pracowników PCPR w Bochni przy ul. E. Windakiewicza 9/5. Koszty konferencji w tym przerwę kawową i obiadową finansuje Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem konferencji jest dążenie przez edukację społeczną do zrozumienia i tolerancji problemów osób chorujących psychicznie i ich rodzin.

Choroba psychiczna jest zaburzeniem powodującym zagrożenie dla równowagi pozwalającej na prawidłowe funkcjonowanie życiowe i zaspokajanie potrzeb człowieka. Choroba psychiczna najczęściej dotyka ludzi młodych, w pełni sił życiowych i zawsze łączy się z cierpieniem. Choroba psychiczna zwykle upośledza zdolność chorego do harmonijnego współżycia z otoczeniem. Reakcje emocjonalne osoby chorej są niespodziewane, a kontakt z innymi obojętny. Osoba chora psychicznie zamyka się w sobie, odcina od realności zewnętrznej.

Problematyka związana z zaburzeniami psychicznymi jest w środowisku Powiatu Bocheńskiego wciąż jeszcze marginalizowana. Wiele osób cierpi z powodu niezrozumienia i obojętności. Udział w konferencji jest szansą na zapoznanie się z problematyką zdrowia psychicznego.

Program konferencji jest dostępny na stronie www.niepelnosprawni.bochnia.pl