kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starostwo remontuje ulice w Bochni

Starostwo remontuje ulice w Bochni

Dodano: 22.07.2010 14:15 Starostwo remontuje ulice w Bochni
Ruszyła budowa skrzyżowań na ulicach Floris i Kościuszki oraz skrzyżowania przy ulicach Brzeskiej i Krzeczowskiej. Rozpoczęły się również prace na ulicy Brzeźnickiej. W związku z remontem w dniach od 26 do 31 lipca zostanie zamknięta ulica Floris przy skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki i Fischera. Przez okres sześciu dni zostanie wyznaczony objazd od ulicy Trudnej, ulicą Gazaris. Ruch na ulicy Brzeźnickiej na czas remontu będzie się odbywał wahadłowo .

Na ulicy Brzeskiej od skrzyżowania ulicy Poniatowskiego do skrzyżowania z ulicą Krzeczowską po modernizacji zostanie wydzielony pas do skrętu w lewo i pas do jazdy na wprost. Modyfikacji ulegnie również wysepka pomiędzy Brzeską i Krzeczowską. Natomiast na skrzyżowaniu przy ulicy Floris powstanie sygnalizacja świetlna oraz na ulicy Kościuszki zostanie wydzielony nowy pas do skrętu w prawo oraz pas dla włączających się do ruchu.

Nowe skrzyżowania powstaną już w połowie września br., a ich przebudowa będzie kosztować około 800 tys. złotych. Na ten cel pozyskaliśmy 50% dofinansowanie z MSWIA w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. „schetynówek” - mówi starosta bocheński Jacek Pająk.

Powiat Bocheński wyremontuje również w ramach tego projektu następujące drogi powiatowe: Poręba Spytkowska- Bochnia na odcinku Bochnia- Brzeźnica 2078K Rzezawa- Brzeźnica na odcinku Brzeźnica- Rzezawa, 1442K Krzeczów-Grądy na odcinku Rzezawa Krzeczów, 1428K Bochnia- Niedzieliska na odcinku Krzeczów -Bochnia. Całość inwestycji to kwota ponad 5,5 mln złotych. Około milion złotych to prace dodatkowe takie jak budowa pół kilometrowego chodnika w Krzeczowie, na ulicy Brzeskiej remont odwodnienia i wraz remontem chodnika i krawężnika (od firmy Gerex do końca ulicy). Na ulicy Brzeskiej dodatkowo remontowane będą studzienki, zostanie również wymalowana linia środkowa na całej długości ulicy. Natomiast od ulicy Poniatowskiego do skrzyżowania Krzeczowska-Brzeska będzie modernizowany chodnik oraz zostanie dostosowane oznakowanie poziome i pionowe do zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu. Będziemy również wzmacniać ulicę Brzeźnicką geowłókliną, a na ulicy Kościuszki oraz Floris zostanie położona nowa nawierzchnia - dodaje wicestarosta Tomasz Całka. W kosztach tych partycypuje również miasto Bochnia (280 tys. złotych) oraz gmina Rzezawa (185 tys. złotych).