kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta bocheński na obchodach święta Jednostki Wojskowej NIL

Starosta bocheński na obchodach święta Jednostki Wojskowej NIL

Dodano: 06.09.2012 13:59 Starosta bocheński na obchodach święta Jednostki Wojskowej NIL
Na zaproszenie dowódcy Jednostki Wojskowej NIL płk. Mariusza Skulimowskiego, Jacek Pająk starosta bocheński uczestniczył w świecie Jednostki. Na uroczystość przybyli goście reprezentujący władze państwowe, wojskowe, kombatanci związani z patronem i tradycjami KEDYWU AK dziedziczonymi przez JW NIL, jak i zaprzyjaźnione z Jednostką szkoły, w tym uczniowie klasy I LO o profilu wojskowym i bezpieczeństwa publicznego.

Oficjalne obchody święta rozpoczęła konferencja „Specjaliści na przełomie wieków”, której prelegentami byli Marcin Rak, posiadacz jednego z dwóch znajdujących się w Polsce dzienników „SAS WAR DIARY 1941-1945” oraz kombatanci ppor. Tomasz Skrzyński, który brał udział w walkach o Monte Cassino i pod Tobrukiem oraz kpr. pchor. Wojciech Narębski, który jako żołnierz przeszedł szlak bojowy Armii Andersa. Obaj Weterani przypomnieli historię walk jakie stoczyli w czasie II Wojny Światowej. Głos zabrał również ppłk Kazimierz Kemmer „Halny”, Prezes Fundacji Muzeum Historii AK w Krakowie.

Następnie po Mszy Św., odprawionej przez Dziekana Wojsk Specjalnych płk. dr. Stanisława Gulaka w intencji wszystkich żołnierzy i pracowników wojska Jednostki NIL, nastąpił uroczysty apel i złożenie wieńców pod pomnikiem Patrona Jednostki.

Starosta bocheński złożył na ręce dowódcy JW NIL płk. Mariusza Skulimowskiego okolicznościowe życzenia. - Pragnę podziękować za codzienne zaangażowanie, poświęcenie i wzorcowo wypełniany obowiązek wobec Ojczyzny w kraju i za granicą. Jednocześnie życzę zadowolenia z pracy i służby dla dobra Polski, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – powiedział Jacek Pająk starosta bocheński.

Podczas apelu, wręczone zostały odznaczenia i medale resortowe, a także odznaki pamiątkowe Jednostki oraz uroczyste pożegnanie żołnierzy GWI wyjeżdżających do Afganistanu w ramach XII zmiany PKW ISAF.