kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Seminarium w laboratorium budownictwa energooszczędnego

Seminarium w laboratorium budownictwa energooszczędnego

Dodano: 23.04.2014 12:00 Seminarium w laboratorium budownictwa energooszczędnego
W środę 9 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy drugiej Technikum Budowlanego uczestniczyli w seminarium tematycznym, dotyczącym nowoczesnych technologii w budownictwie, technice sanitarnej i klimatyzacji, które odbyło się w Małopolskim Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego w Tarnowie.

Seminarium zostało przeprowadzone przez ekspertów z Regionu Turyngia, podczas którego młodzież mogła zapoznać się między innymi z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w ramach budownictwa energooszczędnego w Niemczech jak również poznać metody nauczania stosowane przez partnerów z Niemiec. Wyjazd został sfinansowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

Projekt Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.2. Wsparcie skierowane jest do uczniów szkół zawodowych, którzy mają możliwość uczestniczenia w zajęcia pozalekcyjnych, kursach zawodowych, stażach – wizytach zawodoznawczych, stażach wakacyjnych, wizytach studyjnych w Europie oraz w seminariach tematycznych. Projekt rozpoczął się w 2010 roku i potrwa do połowy 2015 roku. Do tej pory ze wsparcia w ramach projektu skorzystało blisko 2 tysiące uczniów z powiatu bocheńskiego.

 

mm