kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Sąsiedzi dalecy i bliscy” – konkurs dla uczniów klas ósmych

„Sąsiedzi dalecy i bliscy” – konkurs dla uczniów klas ósmych

Dodano: 18.12.2019 09:00 „Sąsiedzi dalecy i bliscy” – konkurs dla uczniów klas ósmych
W II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbyła się trzecia już edycja powiatowego konkursu „Sąsiedzi dalecy i bliscy” skierowanego do uczniów klas ósmych.

Przygotowane dla uczestników konkurencje sprawdzały nie tylko podstawową wiedzę o Hiszpanii, krajach niemieckojęzycznych oraz anglojęzycznych obejmującą zabytki, tradycje, zwroty i słownictwo ale także kreatywność w tworzeniu kartek bożonarodzeniowych z motywami adwentowo- bożonarodzeniowymi. Uczniowie dobrze się bawili, rozwijali umiejętność pracy w grupie, prezentowali różne umiejętności a przy okazji poszerzali swoją wiedzę o wspomnianych krajach.

I miejsce zdobyła drużyna z PSP nr 7 w Bochni,

II miejsce PSP nr 2 w Bochni

III miejsce szkoła z Nieszkowic Małych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy otrzymali wyróżnienie. Organizatorkami konkursu były niezmiennie: Karolina Noskowiak i Elżbieta Mazur-Zagórska. Patronat nad konkursem objął starosta bocheński Adam Korta.

Uczniowie z  ośmiu szkół podstawowych (PSP nr 2, 4, 5 i 7 w Bochni, ZSG Łapczycy, Sobolowa, Brzeźnicy oraz Nieszkowic Małych) konkurowali drużynowo (2 osoby).

 

sk