kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Remont kolejnych nawierzchni

Remont kolejnych nawierzchni

Dodano: 05.10.2010 10:00
Zarządu Powiatu na ostatnim posiedzeniu, zatwierdził wykaz zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, które zostaną zrealizowane ze środków finansowych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pochodzących z wrześniowej promesy na kwotę 900 tys. złotych. Podczas obrad podjęto także decyzję dotyczące rozdysponowania środków, które zostały z promesy czerwcowej, w tym jednak wypadku starostwo oczekuje na zgodę MSWiA.

Kwota 900 tys. zł.  zostanie przeznaczona na naprawę dróg powiatowych, które przez intensywne opady deszczu zostały mocno uszkodzone. Dzięki tym środkom wyremontowana zostanie nawierzchnia w Gierczycach, Grabiu, Nowym Wiśniczu , Kobylcu, Dąbrówce oraz na drodze powiatowej Muchówka – Rajbrot. W przypadku zgody ministerstwa na przesunięcie pozostałej kwoty z promesy czerwcowej wyremontowana zostanie również droga w Proszówkach.

W tym roku powiat bocheński otrzymał już 3 promesy na łączna kwotę 5,3 mln złotych . Na początku roku otrzymaliśmy środki na budowę mostu w Kamionnej (prawie 3 mln złotych), z drugiej promesy trwają aktualnie remonty nawierzchni m. in. w Kopalinach, Woli Nieszkowskiej, Łąkcie Górnej, Lubomierzu i Cerekwi. Nowy przepust ma zostać także wybudowany na ul. Strzeleckiej.
Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane do końca 2010 roku.