kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Regionalny Konkurs Grantowy Program „Równać szanse”

Regionalny Konkurs Grantowy Program „Równać szanse”

Dodano: 25.09.2012 10:00 Regionalny Konkurs Grantowy Program „Równać szanse”
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła 1 sierpnia br. nową edycję Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse”. Konkurs kierowany jest do organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i gminnych bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców).

Dotacje do 7 000 zł przyznawane będą na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2013 roku i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2013 roku.

Celem projektów realizowanych w ramach Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (13-19 lat) z małych miejscowości.

Udział w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2012” może dać lokalnym podmiotom możliwość realizacji efektywnego projektu ukierunkowanego na zwiększenie szans udanego startu.

Realizacja projektu pozwoli organizacjom zdobyć nowe doświadczenia oraz przyczyni się do zwiększenia potencjału całego środowiska.

Termin składania wniosków mija 10 października 2012 roku.