kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rada Miasta Bochnia jednogłośnie poparła inicjatywę Starosty Bocheńskiego

Rada Miasta Bochnia jednogłośnie poparła inicjatywę Starosty Bocheńskiego

Dodano: 31.05.2012 12:50 Rada Miasta Bochnia jednogłośnie poparła inicjatywę Starosty Bocheńskiego
Rada Miasta Bochnia jednogłośnie przyjęła uchwałę ws. przystąpienia wraz z Powiatem Bocheńskim do projektu partnerskiego pn.:"Utworzenie Powiatowej Społecznej Strefy Aktywności Gospodarczej w Bochni (PSSAG) i zabezpieczenie środków finansowych jako wkładu własnego na realizację projektu.

Gościem dzisiejszej Sesji Rady Miasta Bochnia był Starosta Bocheński Jacek Pająk. W swoim wystąpieniu przekonywał radnych Miasta Bochnia do poparcia i przystąpienia do inicjatywy Powiatu – utworzenia Powiatowej Społecznej Strefy Aktywności Gospodarczej.

- Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej to inicjatywa, która przyczyni się do rozwoju nie tylko Powiatu, ale i Miasta Bochnia. Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej to nie tylko mniejsza liczba osób bezrobotnych w Urzędzie Pracy, ale także rozwój firm i większe wpływy do budżetu miasta z tytułu podatków. Nasza inicjatywa pozwoli również przełamać barierę psychologiczną wśród osób niepełnosprawnych m.in. z Warsztatów Terapii Zajęciowej przed podejmowaniem zatrudnienia . – przekonywał radnych Starosta Bocheński, Jacek Pająk.

Rada Miasta Bochnia odniosła się przychylnie do inicjatywy Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka. Przewodniczący Rady Miasta Bochnia w imieniu wszystkich klubów radnych zaapelował o poparcie uchwały.

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej powstanie na 5 hektarowym terenie przy ul. Partyzantów. Projekt został podzielony na kilka etapów: przygotowanie terenów pod inwestycje oraz udostępnienie terenu przedsiębiorcom i podmiotom gospodarczym. Całkowity koszt inwestycji szacowana jest na 4 231 741,20 zł. Wkład Gminy Miasta Bochnia to 259 448,82 zł.