kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przedsiębiorcza Dąbrowica- młodzież na praktykach

Przedsiębiorcza Dąbrowica- młodzież na praktykach

Dodano: 25.03.2010 13:00
W tym roku po raz pierwszy młodzież ZS w Dąbrowicy uczestniczyła Polskim Dniu Przedsiębiorczości. Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy.

Podczas praktyk uczniowie zapoznawali się z zakresem obowiązków i zadaniami danego stanowiska pracy, powierzano im również wykonanie prostych zadań. Ideą programu jest włączenie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży, stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodym ludziom wiedzy o funkcjonowaniu rynku pracy i zbudowanie mostów między szkołą, a miejscem pracy.
Pani Barbara Radzięta - szkolny koordynator programu ocenia Dzień Przedsiębiorczości  jako udany. Myślę, że to bardzo ważne, abyśmy - my dorośli - chcieli  dzielić się  swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem z młodszym pokoleniem, które próbuje określić swoje miejsce na rynku pracy. Młodzi ludzie powinni mieć jak najwięcej szans, by móc się sprawdzić i wypróbować swoje pomysły. Dzień przedsiębiorczości był dla nich taką szansą, dlatego z pewnością zapisze się on na stałe w kalendarzu naszej szkoły .

Wśród firm i instytucji, które zgodziły się przyjąć młodzież na jednodniowe praktyki były: Stalprodukt w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Posterunek Policji w Trzcianie, „Bolarus” Bochnia, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców Bochnia, Apteka „Floris“ w Bochni, „Enion” Oddział w Tarnowie - Rejon Dystrybucji Bochnia, Zespół Placówek Oświatowych w Trzcianie, Publiczne Przedszkole w Łapanowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Łapanowie, Dom Kultury w Sobolowie, Biuro Rachunkowe „Kanclerz” - Nowy Wiśnicz, F.P.H. „Elegant Fashion” - Gdów, „Appol” - Łąkta Górna, „Regis” Zakład Produkcyjny Bochnia, F.H.U. „Comtel” Brzesko, Sklep „Beata”- Gdów, Hurtownia „Beczka” - Łapanów, Sklep Spożywczo Przemysłowo Monopolowy „Bartek” - Niegowić, „Woj Mar” - Bochnia, „Tok Frez” Zakład Usługowy - Łapanów, P.H.U. „Karmeol” - Kłaj, F.H. ART - GOS - Bochnia, „Tygiel” – Kraków, „Konwat”- Siedlec.

Dyrektor Zespołu Szkół Robert Twardosz wyraża podziękowanie za życzliwości i przychylności wszystkim firmom  i instytucjom, dzięki którym młodzież ZS w Dąbrowicy mogła zobaczyć jak wygląda „dzień pracy na serio”.