kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiatowe eliminacje turnieju „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Powiatowe eliminacje turnieju „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Dodano: 27.03.2017 13:00 Powiatowe eliminacje turnieju „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
Już po raz siedemnasty we wszystkich gminach i miastach powiatu bocheńskiego rozegrano szkolne i środowiskowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wzięła w nich udział rekordowa liczba uczestników, bo 1250 uczniów. Turniej odbył się pod patronatem Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.

Eliminację powiatową rozegrano w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni. Zakwalifikowano do niej 25 uczniów (szkoły podstawowe, 10 - 13 lat, gimnazja, 14 - 16 lat , szkoły średnie, 17 - 19 lat) - zwycięzców eliminacji gminnych.

Po przypomnieniu regulaminu i zasad turnieju przystąpiono do pierwszej części rozgrywki - testu pisemnego składającego się z 40 pytań. W czasie, gdy komisja sprawdzała testy, uczniowie i ich opiekunowie uczestniczyli w multimedialnej pogadance pt. "Czad i ogień - obudź czujność".

Do ustnej rozgrywki finałowej, zakwalifikowano po trzech uczniów, najlepszych w testach. Poziom finałów był bardzo wysoki. Do zdobycia było maksimum 45 punktów i tyle też zdobyło kilku uczestników końcowej rozgrywki: Gabriela Wójcik, Bartłomiej Machaj, Dawid Baran.

Po zakończeniu finałowej rywalizacji nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów. Puchar otrzymało również Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie za udział największej ilości uczniów w szkolnych eliminacjach (178 uczniów-100%).

Wręczono także upominki uczestnikom pogadanki "Czad i ogień - obudź czujność" oraz dyplomy przyznane nauczycielom i opiekunom za szczególne osiągnięcia w popularyzowaniu od lat OTWP  i wkład pracy w przygotowaniu dzieci i młodzieży do konkursu.

Nagrody, ufundowane przez sponsorów Zarząd Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni i Starostwo Powiatowe w Bochni wręczali: Starosta Ludwik Węgrzyn i Komendant Krzysztof Kokoszka.

8 kwietnia 2017 roku w Kampusie Uniwersyteckim w Wieliczce odbędą się eliminacje wojewódzkie OTWP. Powiat bocheński reprezentować będą zwycięzcy poszczególnych grup tj. Gabriela Fiołek (grupa I), Gabriela Wójcik (grupa II) i Dawid Baran (grupa III).

 

sk