kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat szczepi przeciw meningokokom

Powiat szczepi przeciw meningokokom

Dodano: 13.07.2011 15:00
Podczas ostatniej sesji Rada Powiatu w Bochni podjęła decyzję o realizacji programu profilaktyki zakażeń meningokokowych wśród młodzieży z grup największego ryzyka z rodzin najuboższych zamieszkałych w gminach popowodziowych na terenie Powiatu Bocheńskiego. Program realizowany będzie bezpłatnie.

 

Przy określeniu młodzieży, która docelowo została objęta szczepieniem zostały wzięte pod uwagę wytyczne odnośnie grup ryzyka. Wykaz młodzieży kwalifikującej się do szczepienia został opracowany przez PCPR w Bochni przy współpracy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej . Rodzice dzieci zgłoszonych do szczepienia zostaną listownie poinformowani o zakwalifikowaniu dziecka do  szczepienia .

Szczepienia wykonywane będą przez poradnie posiadające kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w Ośrodkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej do której zdeklarowana jest młodzież.

Osoby objęte akcją szczepień przeciw meningokokom w momencie zgłoszenia się do szczepienia powinny posiadać ze sobą „ książeczkę zdrowia i szczepień” w celu odnotowania faktu oraz daty wykonania świadczenia oraz dokument stwierdzający tożsamość dziecka.