kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat pomaga kształcić przyszłych architektów i budowlańców- zajęcia ruszają po feriach

Powiat pomaga kształcić przyszłych architektów i budowlańców- zajęcia ruszają po feriach

Dodano: 28.01.2010 11:00 Powiat pomaga kształcić przyszłych architektów i budowlańców- zajęcia ruszają po feriach
Szlakiem zmian to nowy unijny program, którego realizacja rozpocznie się już po feriach w szkołach ponadgimnazjalnych. Uczestnictwo w projekcie wprowadzi młodzież w szereg narzędzi, technik i metod potrzebnych do pracy w branży budowlano- architektonicznej. Starostwo na ten cel pozyskało ponad milion złotych wsparcia z PO Kapitał Ludzki.

 

Uczniowie będą projektować ogrody i konstrukcje budowlane, poznawać elementy florystyki , a także uczyć się technologii produkcji materiałów budowlanych. Będą również pracować z programami geodezyjnymi stosowanymi do rysowania map.
Wszystkie te zajęcia nie będą sprowadzały się tylko do teorii, założeniem projektu są zajęcia praktyczne, wykorzystanie aktywnych metod warsztatowych. Będzie to także świetna okazja dla tych młodych ludzi, aby zdobyć umiejętności obsługi specjalistycznych programów komputerowych.
Z pewnością zajęcia te pomogą z sukcesem włączyć młodych ludzi w rynek pracy, który stawia coraz to większe wymagania - zauważa starosta Jacek Pająk .

Projekt ten dedykowany jest uczniom  Zespołu Szkół w Łapanowie, Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej i z zajęć skorzysta aż 300 uczniów. Realizacja projektu podzielona została na dwa lata i potrwa do końca grudnia 2011 roku.
Koordynacją projektu zajmuje się Wydział Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Bochni. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1,2 mln złotych, z czego ponad 1 mln złotych to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.