kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat Bocheński na Forum Gospodarczym w Saarlouis

Powiat Bocheński na Forum Gospodarczym w Saarlouis

Dodano: 24.06.2014 09:00 Powiat Bocheński na Forum Gospodarczym w Saarlouis
Starosta Bocheński Jacek Pająk wspólnie z delegacją samorządowców z Powiatu Bocheńskiego gościł w partnerskim Powiecie Saarlouis. Tym razem powodem wizyty było organizowane przez partnerski powiat Forum Gospodarcze.

Powiat Saarlouis w ramach już trzynastoletniej współpracy partnerskiej tym razem zorganizował Niemiecko-Polskie Forum Gospodarcze. Dziesięć firm m.in. z Bochni, Lublina, Bydgoszczy, Łodzi i Opola wzięło udział w rozmowach kooperacyjnych z niemieckimi firmami z Kraju Saary. Głównym celem Forum było nawiązanie bezpośrednich kontaktów polskich i niemieckich przedsiębiorców oraz możliwości biznesowe i środowisko gospodarcze w Polsce i Niemczech.
W Forum udział wzięli Sekretarz Gospodarki Saary Jurgen Barke, Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej Saary Oliver Groll oraz Wicekonsul Konsulatu Generalnego w Kolonii Karolina Kozłowska.

Inicjatywa zorganizowania Forum powstała podczas ubiegłorocznej wizyty delegacji niemieckiej w Bochni. Polska jest jednym z ważniejszych partnerów handlowych gospodarki Niemiec. Partnerskie regiony łączy współpraca opierająca się na wymianie kulturalnej czego przykładem jest udział niemieckiej młodzieży w Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem, jak również wymianie młodzieży czy współpracy strażaków.

To pokazuje, że idea partnerstwa, przyjaźni i współpracy zatacza coraz szersze kręgi. Bo mówiąc o współpracy, o partnerstwie mówimy przecież o kontaktach międzyludzkich – wyjaśnia Jacek Pająk starosta Bocheński.

 

sk