kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat Bocheński jako jedyny w kraju…

Powiat Bocheński jako jedyny w kraju…

Dodano: 04.01.2011 14:15
750 tys zł otrzymał Powiat Bocheński na modernizację nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie. Kwota ta pozyskana została dzięki staraniom Jacka Pająka starosty bocheńskiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych .

Podczas majowej powodzi dotychczasowa siedziba WTZ uległa niemal całkowitemu zniszczeniu. Woda w pomieszczeniach sięgała prawie do 2 metrów. W związku z brakiem mozliwości uchronienia placówki przed kolejnymi podtopieniami podjęto decyzję o przeniesiu warsztatów i rozpoczęto trwające ponad pół roku rozmowy dotyczące konieczności odbudowania warsztatów w innym obiekcie.

Będę konsekwentnie podkreślał, że nie możemy zapominać o tym, że rozmawiając  o Warsztatach Terapii Zajęciowej rozmawiamy o ludziach potrzebujących naszego wsparcia. Dla osób niepełnosprawnych działanie tych placówek jest jedyną możliwością rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie przywrócenia, czy też  nabycia umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia - mówi Jacek Pająk starosta bocheński.

W wyniku podjętych zabiegów powiat bocheński, jako jedyny w kraju, uzyskał środki finansowe w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II w obszarze F”. Środki przekazane zostaną na podstawie specjalnej Uchwały PFRON przyznającej fundusze w „drodze szczególnego wyjątku”.Pozyskana kwota przeznaczona zostanie na adaptację pomieszczeń budynku Internatu Zespołu Szkół Zawodowych w Łapanowie, z przeznaczeniem na kontynuowanie rehabilitacji 40 uczestników WTZ. Koszt przebudowy internatu dla potrzeb WTZ wyniesie ok. 760 tys zł.