kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat bocheński był gospodarzem spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń

Powiat bocheński był gospodarzem spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń

Dodano: 04.02.2019 12:00 Powiat bocheński był gospodarzem spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń
Prezentacja węzłowych problemów zarządzania oświatą, analiza porównawcza oświatowych wskaźników organizacji w powiatach uczestniczących w GWD, przedstawienie koncepcji „Modelu doradztwa dla JST” oraz wypracowanie propozycji do tworzenia systemu doradztwa w oparciu o założenia modelu doradztwa prezentowanego przez ekspertów - to tematyka poruszana podczas dwudniowego spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń z zakresu zarządzania sektorem oświaty, które gospodarzem był Powiat Bocheński.

Udział w nim wzięli samorządowcy z powiatów: bocheńskiego, gorlickiego, łańcuckiego, kieleckiego i nowotarskiego jak również eksperci ds. prawa oświatowego. Powiat Bocheński reprezentowali starosta Adam Korta, wicestaropsta Ryszard Drożdżak i Rafał Rudka członek Zarządu Powiatu.

Spotkanie odbyło się w ramach wdrażanego projektu „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą   ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów” – II etap. Jego realizatorami są Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Związek Miast Polskich.

Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania i zwiększenie wykorzystania systemu wspomagania szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych do poruszania się na rynku pracy (umiejętności matematyczno-przyrodnicze, wiedza w zakresie wykorzystanie ICT, umiejętność posługiwania się językami obcymi), kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, umiejętność uczenia się, umiejętność pracy zespołowej, jak również nauczania eksperymentalnego oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia.

 

sk