kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pomoc dla powodzian

Pomoc dla powodzian

Dodano: 31.05.2010 12:50 Pomoc dla powodzian
Cały czas trwa pomoc dla powodzian z powiatu bocheńskiego. Ostatnio w pomoc humanitarną włączyły się jednostki wojskowe z Warszawy, Wrocławia, Gliwic i Łodzi dostarczając artykuły spożywcze, poduszki, pościel, koce oraz ubrania.

Jednostki te poprzez Wojskową Komendę Uzupełnień w Bochni zwróciły się do nas z propozycją pomocy materialnej. Zebraliśmy zapotrzebowanie z gmin poszkodowanych w powodzi na poszczególne artykuły i ta pomoc w najbliższym czasie zostanie im przekazana, a następnie trafi do najbardziej potrzebujących – mówi Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Pierwsze telefony od osób wielkiego serca, pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego odebrali jeszcze w trakcie powodzi. W pomoc włączyły się również bocheńskie firmy. Aktywnie pomagał Zbór Baptystów w Bochni przekazując paczki żywnościowe oraz środki czystości.

Starosta Bocheński zwrócił się również z apelem o pomoc do powiatów, które nie zostały dotknięte powodzią, w tym także do zaprzyjaźnionego powiatu niemieckiego Saarlouis.

Można również pomóc wpłacając pieniądze na specjalnie utworzone konto przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Na tą chwilę na koncie dla powodzian znajduje się już 5200 złotych. Za wszelkie wpłaty na rzecz osób dotkniętych powodzią dziękujemy.

Wpłacać można na nr 89 8591 0007 0080 0207 7800 0054 z dopiskiem "Pomoc dla powodzian".