kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podsumowano działania małopolskiej policji

Podsumowano działania małopolskiej policji

Dodano: 25.01.2019 13:00 Podsumowano działania małopolskiej policji
Starosta Bocheński Adam Korta wspólnie z Zastępcą Komendanta Policji Robertem Dudkiem wzięli udział w podsumowaniu pracy małopolskiej policji za rok 2018. W spotkaniu uczestniczył także wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz funkcjonariusze policji z terenu województwa.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta omówił wyniki pracy garnizonu małopolskiego w minionym roku i określił działania priorytetowe na 2019 r. Rok 2019 będzie wyjątkowy dla Policji ze względu na przypadająca setną rocznicę powstania.

W 2018 r. małopolscy policjanci zabezpieczali 661 imprez masowych w tym 303  o charakterze sportowym (120 z nich to mecze piłki nożnej, w tym  22 o podwyższonym ryzyku). W ubiegłym roku Funkcjonariusze dbali również o bezpieczeństwo uczestników 699 zgromadzeń. Według statystyk w 2018 r. doszło do 213 wypadków drogowych jest to jednak mniej niż w roku poprzednim. Ważnym aspektem bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest niewątpliwie spadek na przestrzeni lat liczby wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących jak również spadek ilości ujawnionych nietrzeźwych kierujących pomimo zwiększonej ilości kontroli.

 

fot. MUW w Krakowie

 

sk