kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Powiecie Bocheńskim

Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Powiecie Bocheńskim

Dodano: 31.08.2016 10:00 Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Powiecie Bocheńskim
W Starostwie odbyła się narada podsumowująca przebieg Światowych Dni Młodzieży na terenie Powiatu Bocheńskiego.

 

Na spotkaniu omówiono przebieg obchodów, przedstawione zostało sprawozdanie podsumowujące pobyt pielgrzymów na terenie szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest powiat. Starosta Bocheńskim Ludwik Węgrzyn złożył serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w obchody ŚDM. Dziękuje za profesjonalizm, zaangażowanie wszelkie podejmowane w tym czasie inicjatywy zorganizowane były na najwyższym poziomie. Był to czas ogromnego wysiłku, jednak fachowość i otwartość na potrzeby innych sprawiły, iż podołaliśmy temu niełatwemu wydarzeniu -mówił starosta.

Światowe Dni Młodzieży odbyły się w dnicha 26- 31 lipca 2016 r. w Krakowie. Spotkania te odbywają się co dwa-trzy lata, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 roku. Przybliżona liczba uczestników ŚDM w  szczytowym momencie to 3 mln. osób, kolejne spotkanie młodych katolików ma odbyć się w Panamie w 2019 r.

 

kkh