kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podsumowanie projektu „GIS- kluczem do kariery zawodowej”

Podsumowanie projektu „GIS- kluczem do kariery zawodowej”

Dodano: 22.12.2010 12:00 Podsumowanie projektu „GIS-  kluczem do kariery zawodowej”
W Zespole Szkół Nr 2 w Bochni odbyło się podsumowanie I etapu projektu GIS - kluczem do kariery zawodowej. Projekt jest realizowany przez Fundację Instytutu Studiów Strategicznych w Krakowie w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Bochni i Starostwem Powiatowym w Olkuszu w ramach POKL , działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Pierwszy etap projektu realizowano w okresie od 01.04.2010 do 09.12.2010r.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Bochni, dyrektorzy szkół zawodowych z powiatu bocheńskiego oraz firm geodezyjnych.

Uczestnicy programu, z rąk przedstawicieli Instytutu Studiów Strategicznych, otrzymali certyfikaty udziału w projekcie, zaświadczenia ukończenia specjalistycznego szkolenia w zakresie GIS oraz zaświadczenie dotyczące ukończenia kursu językowego. Ponadto zostały im wręczone mapy przez nich wykonane.

Uroczystość została uświetniona koncertem kwartetu smyczkowego CANTO, składającego się z uczniów Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2.

W ramach projektu zrealizowano działania: tj. zajęcia teoretyczne  w nowoczesnym  laboratorium GIS, kurs branżowego języka angielskiego dla geodetów, tygodniowy wyjazd szkoleniowo-integracyjny do Ochotnicy Dolnej, praktyka, specjalistyczne szkolenie w Warszawie dla 10 najlepszych osób.

Dzięki projektowi uczestnicy poznali zasady działania systemu GIS, poznali podstawowe zasady działania odbiorników GPS, nauczyli się specjalistycznego słownictwa w języku angielskim, przydatnego w pracy w Unii Europejskiej, uzyskali certyfikaty, przydatne w uzyskaniu lepszej pracy, opanowali umiejętności biegłego posługiwania się narzędziami pakietu ArcGIS, Desktop, polepszyli umiejętność współpracy i pracy  w grupach, poznali podstawowe wiadomości charakterystyczne dla poszczególnych gatunków drzew.