kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pływam w Bochni – wystawa fotograficzna

Pływam w Bochni – wystawa fotograficzna

Dodano: 19.04.2013 12:00 Pływam w Bochni – wystawa fotograficzna
Każdy z nas swe życie rozpoczął w wodzie, a jednak sami z siebie nie jesteśmy w stanie utrzymać się na jej powierzchni. Aby tego dokonać potrzebna jest nam pewna koordynacja ruchów ciała i oddechu - potrzebna jest nam umiejętność pływania.

Już w starożytności nauka pływania była nieodzownym elementem edukacji, a niektórzy filozofowie twierdzili nawet, że człowiek który nie umie czytać i pływać, nie jest godzien powierzenia mu jakiegokolwiek stanowiska  …

Dziś, po blisko 13 latach funkcjonowania Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni, z nieskrywaną radością przedstawiają Państwu efekt pracy piątki fotografów, którzy od października 2012 r. do kwietnia 2013 r. wykonali kilka sesji zdjęciowych na obiekcie. Ich tematyka jest mocno zróżnicowana: na wystawie zobaczycie Państwo zarówno zdjęcia portretowe, jak i podwodne, nie zabraknie także prawdziwych emocji.

Interesujące portrety kilkunastu osób pływających regularnie, niekiedy nawet codziennie, na bocheńskim basenie wykonał Michał Korta z Bochni. Sesja ta stała się początkiem kampanii wizerunkowej, którą pływalnia prowadziła w roku 2012 pod hasłem „Jestem z Bochni – pływam w Bochni”. Wtedy też zrodził się pomysł wystawy, którą dziś Państwu prezentują.

Drugą sesję wykonał Robert Bereta ze Starego Wiśnicza w czasie, kiedy na basenie rekordową popularnością cieszyła się niecodzienna atrakcja - wodny plac zabaw. Radość wspólnej zabawy w wodzie bije z każdego zdjęcia.

Kolejne dwie sesje to wynik podwodnych szaleństw, do których klientów bocheńskiej pływalni zaprosili Katarzyna i Łukasz Piszczek z Nowego Wiśnicza oraz Przemysław Prawdzic Seńkowski z Krakowa. Ich artystyczne fascynacje połączone z pomysłami modelek i modeli, dały zadziwiające rezultaty, o czym sami się Państwo możecie przekonać.

Kryta Pływalnia zaprasza również do wybrania najciekawszego zdjęcia wystawy – głosowanie prowadzone jest na facebook’owym profilu portalu Bochnianin.pl. Dla uczestników głosowania przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

sw