kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pierwszy etap programu " Leonardo da Vinci" zakończony

Pierwszy etap programu " Leonardo da Vinci" zakończony

Dodano: 18.12.2008 13:00 Pierwszy etap programu " Leonardo da Vinci" zakończony

W piątek zakończył się pierwszy etap projektu „Praktyka CNC uczniów ZS Nr 1 w Bochni w TGBBZ Dillingen” realizowanego w ramach programu "Leonardo da Vinci" .

Podczas spotkania jakie odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni wszyscy uczestnicy odebrali z rąk Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka gratulacje i pamiątkowe certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Następnie koordynator projektu Jan Balicki przedstawił szczegóły dotyczące realizacji i wdrażania poszczególnych etapów projektu.

W ramach programu  młodzież z mechanika odbyła 100 godzin zajęć m.in. z języka niemieckiego i podstaw oprogramowania obrabiarek. Następnie 20 uczniów wraz z dwoma opiekunami spędziło dwa tygodnie w Niemczech, gdzie szlifowali swoje praktyczne umiejętności ucząc się m.in. oprogramowania i obsługi tokarek(CNC). Uczniowie mieli także możliwość zwiedzania i poznawania uroków partnerskiego dla Powiatu Bocheńskiego – Powiatu Saarlouis.