kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pierwsza Pomoc Przedmedyczna -olmpiadę wygrywa ogólniak

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna -olmpiadę wygrywa ogólniak

Dodano: 05.10.2017 09:00 Pierwsza Pomoc Przedmedyczna  -olmpiadę wygrywa ogólniak
We wtorek odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Konkurs odbywał się w związku z zakończeniem realizowanego przez starostwo samorządowego programu polityki zdrowotnej o charakterze edukacyjnym z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego pn.: „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Główną nagrodą był fantom do resuscytacji.

Zakończeniem programu była właśnie międzyszkolna olimpiada. Każda szkoła uczestnicząca w programie wystawiła swoją 4 – osobową reprezentację do uczestnictwa w rozgrywkach. Olimpiada odbyła się 3 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni. Składała się z części teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze miejsce zdobyło I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, drugie miejsce: Zespół Szkół Nr 3 im. ks. Józefa Tischnera w Bochni, a trzecie Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni.

Nagrody wręczył Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, który pogratulował młodzieży przyswojenia tych ważnych dla nich ale także dla każdego z nas umiejętności. Taki kurs powinien przejść każdy człowiek, który nie jest obojętny na drugiego człowieka - mówił starosta. Za zajęcie pierwszego drugiego i trzeciego miejsca szkoły otrzymały puchary oraz upominki dla zespołów. Dodatkowo za pierwsze miejsce szkoła otrzymała fantom do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Program „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna finansowany był z budżetu powiatu bocheńskiego, projekt wspierał  NFZ w kwocie nie przekraczającej 40% wydatków poniesionych na realizację.

kh