kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Państwo Beata i Marek Romańscy odznaczeni za działalność na rzecz dzieci.

Państwo Beata i Marek Romańscy odznaczeni za działalność na rzecz dzieci.

Dodano: 04.07.2016 15:00 Państwo Beata i Marek Romańscy odznaczeni za działalność na rzecz dzieci.
Pod koniec czerwca w siedzibie Ministerstwa Rozwoju odbył się IV Kongres Rodzicielstwa Zastępczego „Dziecko jest najważniejsze”. Podczas Kongresu Andrzej Dera, sekretarz stanu, wręczył w imieniu Prezydenta RP Krzyże Zasługi dla rodzin szczególnie oddanych działalności na rzecz dzieci i wspierania idei rodzicielstwa zastępczego. Odznaczono 15 rodzin w tym Państwa Beatę i Marka Romańskich.

Romańscy od przeszło trzynastu lat prowadzą rodzinny dom dziecka. Była to pierwsza tego typu forma opieki na terenie powiatu bocheńskiego. W ciągu 13 lat pracy pomogli 23 wychowankom. Ośmioro z nich usamodzielniło się, a sześcioro dzieci trafiło do adopcji. Obecnie w rodzinnym domu dziecka przebywa 8 dzieci: w wieku poniemowlęcym, przedszkolnym oraz szkolnym.

Serdecznie gratulujemy!

W Kongresie Rodzicielstwa Zastępczego wzięło udział ok. 350 opiekunów zastępczych, przedstawicieli organizatorów rodzinnej pieczy zastępczej, powiatowych centrów pomocy rodzinie, sędziów rodzinnych, organizacji pozarządowych i specjalistów. Uczestnicy kongresu poznali dobre praktyki powstałe w oparciu o wspieranie rodziny i system pieczy zastępczej. Wymienili się doświadczeniami. W czasie Kongresu odbyły się ciekawe prelekcje z udziałem zagranicznych ekspertów.

kkh