kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pamiętaj decydujesz o swoim życiu

Pamiętaj decydujesz o swoim życiu

Dodano: 15.06.2011 12:00 Pamiętaj decydujesz o swoim życiu
Zdecyduj o swoim życiu - kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego, to tytuł projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Podejmowane działania maj,a na celu zwiększenie poziomu wiedzy na temat raka piersi, przyczyn jego występowania, czynników ryzyka, metod zapobiegania i wczesnego wykrywania nowotworu oraz uświadomienie wagi wczesnej profilaktyki poprzez stworzenie możliwości nauki badania samokontroli piersi.

Program skierowany jest przede wszystkim do uczennic klas I i II kształcących się w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół nr 3,
w Zespole Szkół w Łapanowie i Zespole Szkół w Dąbrowicy. W ramach projektu w każdej ze szkół odbyły się prelekcje dotyczące tematyki raka piersi, które zostały uzupełnione warsztatami samokontroli piersi. Korzystając z modelu piersi do samobadania, dziewczęta mogły samodzielnie wykonywać badania piersi oraz miały możliwość wykrycia guzków znajdujących się w obrębie piersi.
W ubiegłym tygodniu dziewczęta spotkały się z przedstawicielką przedstawicielka Krakowskiego  Towarzystwa „Amazonki” Panią Martą Szczepaniak. Celem spotkań był wzrost świadomości wagi profilaktyki i kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych.

Projekt pn: „Zdecyduj o swoim życiu – kontynuacja programu profilaktyki raka piersi na terenie Powiatu Bocheńskiego” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5.Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.