kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ostrzeżenie hydrologiczne

Ostrzeżenie hydrologiczne

Dodano: 02.06.2010 09:22
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że od dnia dzisiejszego od godziny 7:00 do jutra do godziny 8:00 występuje nadal 3 stopień zagrożenia powodziowego.

Jak informuje IMGW w Krakowie w ciągu najbliższej doby na Wiśle spodziewane są wzrosty poziomy wody w strefie stanów wysokich powyżej stanów ostrzegawczych, a lokalnie alarmowych. W zlewni Małej Wisły, Soły, Skawy, Raby, Dunajca oraz mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły (Rudawa, Skawinka, Szreniawa, Usznica) w wyniku prognozowanych opadów   deszczu dalszy wzrost poziomu wody, w większości powyżej stanów alarmowych.

Skutki: Zagrożenia dla obszarów zalewowych, możliwość wystąpienia wody z koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów, niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek, utrudnienia w pracach hydrotechnicznych, trudności komunikacyjne i żeglugi wodnej. Zalecana ostrożność, konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.
Uwaga: W miejscach przerwanych obwałowań możliwy ponowny wpływ wody na tereny poprzednio zalane.

Tym samym, Starostwo Powiatowe informuje, że cały czas pod numerem telefonu 146119067 działa Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego , które należy informować o wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi.