kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » O budowie autostrady – spotkanie w starostwie

O budowie autostrady – spotkanie w starostwie

Dodano: 16.03.2010 16:00
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się spotkanie dotyczące kwestii dojazdu ciężkich tirów do budowy autostrady na trasie Proszówki- Kłaj, bowiem poruszające się na tym odcinku takie pojazdy nie mają jeszcze zgody na korzystanie z tej drogi powiatowej.

W rozmowach na zaproszenie starosty bocheńskiego uczestniczyli przedstawiciele władz gminy Bochnia, komendy bocheńskiej policji oraz sołtys Stanisławic.

Zorganizowałem takie spotkanie z uwagi na bezpieczeństwo osób tam mieszkających i uczęszczających po tej drodze – mówi starosta bocheński Jacek Pająk. Niedopuszczalną bowiem jest sytuacja, iż wykonawca działa bez naszej wiedzy i zgody - dodaje.

Ustalono, iż w najbliższym czasie podczas obrad Zarządu Powiatu zostanie poruszona kwestia warunków udostępnienia tej drogi pod przejazd ciężkich pojazdów budujących autostradę. Starosta zwrócił się z również prośbą do bocheńskiej komendy policji o częste patrole na tym odcinku i podejmowanie odpowiednich działań zgodnie z przepisami ustawy o ruchu drogowym.

zobacz także