kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nowe tytuły w bocheńskiej czytelni

Nowe tytuły w bocheńskiej czytelni

Dodano: 16.12.2014 15:00 Nowe tytuły w bocheńskiej czytelni
Od stycznia 2014 r. Biblioteka oferuje swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do elektronicznych wersji publikacji naukowych i popularnonaukowych. Obecnie uruchomiony został nowy zasób e-książek, w skład którego wchodzą 1842 tytuły.

Nowy dostęp do e-książek zakupiono w ramach II konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych. IBUK Libra to czytelnia internetowa, zawierająca bogaty wybór literatury z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych, medycznych i innych, z której można korzystać całodobowo. Na stronie libra.ibuk.pl  domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Kliknięcie w ikonę książki (czytaj), powoduje odsłonięcie treści książki. Po zalogowaniu można korzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, takich jak: wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek lub automatyczne generowanie bibliografii danej książki.

E-książki można czytać na komputerach stacjonarnych w  Czytelni dla dorosłych, bądź osobistych urządzeniach mobilnych mających dostęp do Internetu, w dowolnym miejscu i czasie, po utworzeniu konta na platformie libra.ibuk.pl . Do rejestracji i logowania wymagany jest indywidualny kod PIN, który należy odebrać w Czytelni.

Uwaga: kody wydane czytelnikom w ramach I konsorcjum tracą swoją ważność 17 grudnia 2014 r. Użytkowników, którzy chcą nadal korzystać z zasobów e-książek prosimy o zgłoszenie się po nowe kody.


Zapraszamy do korzystania z e-książek w czytelni ibuk.pl!