kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Nagrodzeni za postawę obywatelską

Nagrodzeni za postawę obywatelską

Dodano: 20.05.2014 13:00 Nagrodzeni za postawę obywatelską
W dniu 19 maja 2014 roku w siedzibie małopolskiej Policji, w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, inspektora Jacka Fabisiaka, Starosty Powiatowego w Bochni, Jacka Pająka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, podinspektora Mariusza Dymury Małopolski Komendant Wojewódzki Policji, nadinspektor Mariusz Dąbek osobiście złożył podziękowania za wzorową postawę obywatelską i wręczył listy gratulacyjne dwóm mieszkańcom Bochni.

Wyróżnione osoby narażając swoje życie i zdrowie wykazały się odwagą i godną naśladowania postawą, dzięki której udało się uniknąć śmierci dwojga osób.

W dniu 12 maja 2014 roku na jednym z bocheńskich osiedli rozegrał się rodzinny dramat, w którym 70 letni mężczyzna zaatakował przy pomocy niebezpiecznych narzędzi swoją żonę i 12 letniego wnuka powodując u nich ciężkie obrażenia ciała. Tylko dzięki szybkiej reakcji sąsiadów, którzy usłyszeli wołanie o pomoc i Policji, która niezwłocznie przybyła na miejsce udało się uniknąć śmierci dwojga niewinnych i bezbronnych osób. Dwóch mężczyzn, w tym jeden emerytowany funkcjonariusz Policji z bocheńskiej komendy, obezwładnili napastnika i pomogli Policji w jego ujęciu i zatrzymaniu.

Zdarzenie to, a szczególnie postawa wyróżnionych mieszkańców Bochni pokazuje jak ważna jest wzajemna pomoc i brak obojętności na krzywdę ludzką. Takie właśnie działania społeczności znacznie podnoszą skuteczność działania Policji a co za tym idzie buduje poczucie bezpieczeństwo nie tylko na „ulicy”, ale również w miejscu zamieszkania.

 

sk