kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Mobilne Centrum Wsparcia wystartuje 18. grudnia w gminie Biskupice

Mobilne Centrum Wsparcia wystartuje 18. grudnia w gminie Biskupice

Dodano: 14.12.2010 12:00
W sobotę 18 grudnia w gminie Biskupice (województwo małopolskie) uruchomione zostanie Mobilne Centrum Wsparcia, organizowane w ramach kampanii społecznej „HDI dla powodzian”. W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łazanach w godzinach od 9 do 16 bezpłatnych porad udzielać będzie zespół ekspertów.

645 miejscowości pod wodą, ponad 1,8 tys. domów i mieszkań, które nie nadają się już do użytku i blisko 2 mld zł strat – to bilans powodzi, która w maju i czerwcu dotknęła Małopolskę. W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „HDI dla powodzian” w sobotę 18 grudnia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łazanach wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz porad ubezpieczeniowych.

W Mobilnym Centrum Wsparcia konsultacji udzielać będą: psycholog-specjalista interwencji kryzysowej Witold Pikunas, adw. Ewa Sołtowska z Krakowskiej Izby Adwokackiej, rekomendowana przez Naczelną Radę Adwokacką, patrona kampanii oraz specjalista ds. ubezpieczeń z Zespołu Ekspertów HDI Asekuracja.

Ideą Mobilnych Centrów Wsparcia jest dotarcie do mieszkańców miejscowości najbardziej poszkodowanych przez powódź. Eksperci dyżurujący w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej – prawnik, psycholog oraz specjalista ds. ubezpieczeń – będą udzielać osobom zainteresowanym indywidualnych bezpłatnych porad z zakresu swojej specjalizacji. Usytuowanie Mobilnych Centrów Wsparcia w bliskim sąsiedztwie poszkodowanych ma na celu wyeliminowanie barier, zarówno finansowych jak i komunikacyjnych, które często uniemożliwiają powodzianom uzyskanie wsparcia, którego rzeczywiście potrzebują.

Równocześnie dla osób posiadających dostęp do Internetu, od 27 listopada funkcjonuje strona internetowa dedykowana akcji – www.hdidlapowodzian.pl. Każdy zainteresowany znajdzie na niej wszelkie informacje dotyczące harmonogramu dyżurów Mobilnych Centrów Wsparcia i zakresu działań zaplanowanych w ramach programu „HDI dla powodzian”. Oprócz tego na portalu uruchomione zostało Wirtualne Centrum Wsparcia, które na zasadzie całodobowej linii wsparcia służy pomocą wszystkim potrzebującym.
Do połowy lutego 2011 roku otwartych zostanie w sumie 10 Mobilnych Centrów Wsparcia obejmujących swoim zasięgiem całą mapę powodziową Polski.

Mobilne Centra Wsparcia organizowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „HDI dla powodzian”, której inicjatorem jest Towarzystwo Ubezpieczeń HDI Asekuracja. Kampania ma na celu pomoc osobom poszkodowanym przez tegoroczną powódź oraz edukację całego społeczeństwa, na temat zagrożeń związanych ze zjawiskami atmosferycznymi. 

W ramach kampanii przekazano już specjalistyczne pompy osuszające do usuwania skutków powodzi Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie i Gorzycach. Ponadto szkoły podstawowe z terenów poszkodowanych podczas powodzi otrzymają zestawy książek z serii „Wspólne czytanie z HDI Asekuracja”. W sumie przekazanych zostanie ponad 2000 książek.

Kampanię społeczną HDI dla powodzian wspierają: Naczelna Rada Adwokacka, Polski Czerwony Krzyż, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych, Centrum Terapii i Interwencji Kryzysowej, Radio dla Ciebie, Radio Kolor oraz Gazeta Ubezpieczeniowa. Patronat nad kampanią „HDI dla powodzian” objęła Polska Izba Ubezpieczeń.