kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Marszałek z wizytą w szpitalu

Marszałek z wizytą w szpitalu

Dodano: 08.07.2010 10:00 Marszałek z wizytą w szpitalu
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela oraz Dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ Barbara Bulanowska gościli wczoraj w bocheńskim szpitalu. W spotkaniu uczestniczył Starosta Jacek Pająk, Przewodniczący Komisji Zdrowia Wacław Woźnicki oraz Dyrektor Szpitala Wojciech Szafrański. Podczas wizyty goście zwiedzili nowo powstający pawilon ginekologii, położnictwa i neonatologii, w tym m.in. trakt porodowy, sale do porodów rodzinnych, porodów w wodzie oraz pokoje noworodków.

W trakcie spotkania rozmawiano także o możliwościach zagospodarowania wolnych pomieszczeń jakie pozostaną po przeniesieniu oddziału położnictwa i ginekologii do nowego budynku, a także o miejscu szpitala w małopolskim systemie opieki zdrowotnej.

Koszt rozbudowy Szpitala Powiatowego w Bochni  to 16 mln 697 tys. złotych. Nowy  budynek spełniać będzie najwyższe europejskie standardy.  Bocheński szpital pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 7 mln 802 tys. złotych z MRPO. Dodatkowo w budżecie powiatu na rozbudowę Rada Powiatu zabezpieczyła  środki w wysokości 5 mln 383 tys. złotych, natomiast pozostałą kwotę 3 mln 511 tys. złotych przeznaczy szpital. Zgodnie z założeniami projektu budowa nowego pawilonu miała zakończyć się do listopada 2010r. ale budynek powstał w błyskawicznym tempie i już wiadomo, że prace zakończa się co najmniej dwa miesiące przed spodziewanym terminem.