kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „ Małopolska Trasa Smakoszy” Certyfikacja Regionalnych Karczm w Małopolsce - 3-cia edycja !

„ Małopolska Trasa Smakoszy” Certyfikacja Regionalnych Karczm w Małopolsce - 3-cia edycja !

Dodano: 21.10.2015 08:00 „ Małopolska Trasa Smakoszy”  Certyfikacja Regionalnych Karczm w Małopolsce - 3-cia edycja !
Małopolska Organizacja Turystyczna od lat zajmuje się promocją Małopolski „od kuchni” poprzez ukazywanie bogactwa jej smaków i dziedzictwa kulinarnego. To Małopolska Organizacja Turystyczna wydała pierwszy kulinarny przewodnik po Małopolsce zatytułowany: „ Małopolska Palce Lizać ” oraz kolejny „Małopolska Trasa Smakoszy”, który skłania do wyruszenia w teren i odkrywania tajników kuchni regionu .

Projekt „ Małopolska Trasa Smakoszy - Certyfikacja Regionalnych Karczm Małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych ” oraz utworzenie „Małopolskiej Trasy Smakoszy” prowadzony jest przez MOT od 2011 roku i służy identyfikacji obiektów gastronomicznych o najwyższym standardzie i jakości świadczonych usług oraz wzmocnieniu promocji małopolskich produktów tradycyjnych i regionalnych.

Certyfikacja  przebiega zgodnie z wytycznymi „Księgi jakości gastronomii regionalnej, czyli o czym karczmarz wiedzieć powinien”. Jest to dokument strategiczny, przyjęty uchwałą Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej, zawierający m.in. następujące treści: W czwartym kwartale 2015 roku odbędzie się trzecia edycja certyfikacji. Certyfikaty „Regionalna Karczma Małopolski” przyznawane są dla obiektów gastronomicznych na okres dwóch lat. Członkowie Zespołów Oceniających w 2 osobowych zespołach, legitymujący się stosownym dokumentem wystawionym przez Małopolską Organizację Turystyczną i dysponujący bonem konsumpcyjnym wystawionym przez zgłoszoną karczmę, uprawniającym do jednorazowego spożycia posiłku i napojów (z wyłączeniem napojów alkoholowych) anonimowo odwiedzają karczmy, które dobrowolnie zgłaszają się do procesu certyfikacji. Dla każdego z odwiedzanych obiektów wypełniany jest punktowy formularz ocen, zgodnie z Zasadami Prac Komisji określonymi w „Księdze jakości”.

W poprzedniej edycji Certyfikaty „Regionalna Karczma Małopolski”. na lata 2013/2014 otrzymało 38 spośród zgłoszonych 54 obiektów. Dyplomy są dokumentem uprawniającym do używania przez obiekt gastronomiczny plakietki i logotypu identyfikującego akcję oraz umieszczania ich  w swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych. „Małopolska Trasa Smakoszy” obejmująca obiekty z certyfikatem jest członkiem konsorcjum „Polskie Szlaki Kulinarne”, utworzonym w roku 2015 przez Polską Organizację Turystyczną, dzięki czemu jest promowana w działaniach nie tylko MOT, ale i POT. Zależy nam, aby obiekty o najwyższym standardzie odwiedzane były przez turystów, mieszkańców i ich gości oraz aby były ambasadorami dziedzictwa kulinarnego regionu.

Strona internetowa: http://www.trasasmakoszy.pl

Tutaj
znajduje się Księga jakości Gastronomii Regionalnej.


inf./kkh