kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Małe – Wielkie PERŁY Małopolski

Małe – Wielkie PERŁY Małopolski

Dodano: 10.12.2016 10:00 Małe – Wielkie PERŁY Małopolski
Gimnazjaliści z ZSG w Bogucicach chcą promować mało znane, ale jakże cenne zabytki „małej ojczyzny”, dlatego realizują ogólnopolski projekt pt. „Małe – Wielkie PERŁY Małopolski”.

Obiektem Ich zainteresowań stały się , m.in. perełki Powiatu Bocheńskiego czyli Zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, Koryznówka w Nowym Wiśniczu – muzeum pamiątek po Janie Matejce, kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej z końca XV wieku - wpisany na Listę UNESCO w 2003 r. czy Izba Pamięci Gen. Leopolda Okulickiego w Bratucicach.

Uczniowie swoje działania rozpoczęli w listopadzi i będą je realizować do czerwca przyszłego roku. Niektóre z miejsc młodzież już odwiedziła, zebrała potrzebne informacje, wykonała zdjęcia, nagrała filmy, przeprowadziła rozmowy z kustoszami, by ostatecznie opracować folder i nakręcić film pt. „Małe – Wielkie PERŁY Małopolski”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest to,  by uczniowie samodzielnie poznali cenne i mało znane zabytki Małopolski, a następnie zaprezentowali swoje dokonania przed szeroką publicznością: swoim kolegom ze szkoły, rodzicom, mieszkańcom okolicznych wiosek podczas spotkania ”Cudze chwalicie swego nie znacie”, aby szerzyć wiedzę na temat skarbów kultury "małej ojczyzny".

Drugi ważny cel: chcą znaleźć się w dziesiątce tych, która uzyska największą ilość głosów od internautów i tym samym wygra grant, który umożliwi Im realizację założonych celów. Toteż pomóżmy Im zdobyć nagrodę. Głosować można codziennie do 15 grudnia 2016 roku.

 

sk