kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Lekcja o samorządzie

Lekcja o samorządzie

Dodano: 05.02.2019 10:00 Lekcja o samorządzie
Klasa managersko – matematyczna z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni mogła przekonać się jak wygląda praca samorządu powiatowego od środka. Uczniowie na zaproszenie Przewodniczącej Rady Powiatu Bernadetty Gąsiorek wzięli udział w lekcji o samorządzie w ramach Wiedzy o Społeczeństwie.

W Starostwie Powiatowym w Bochni młodzież przywitał starosta bocheński Adam Korta , który wprowadził ich w tajniki pracy starosty, rady i zarządu powiatu. Jak działa samorząd powiatowy, z ilu szczebli się składa? Jakie są najważniejsze kierunki rozwoju? To tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkania.

Kolejnym punktem lekcji  były e-usługi w instytucji. Dzięki pracownikom starostwa, młodzież mogła przekonać się w jaki sposób mogą korzystać z tej formy kontaktu z instytucją. Krok po kroku przeanalizowali złożenie przykładowego pisma do Starostwa.  Uczyli się wypełniać druki  potrzebne przy rejestracji pojazdu czy też wniosek o wydanie prawa jazdy.

Następnie przeanalizowali portal Pacjent.gov.pl w którym mogą sprawdzić np jakie recepty wystawił im lekarz oraz portal zus.pl, gdzie zamieszczane są zwolnienia lekarskie.

 

sk