kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Legendy Solnego Grodu

Legendy Solnego Grodu

Dodano: 17.02.2016 12:00 Legendy Solnego Grodu
Legendy Solnego Grodu to nowa publikacja wydana na zlecenie Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Urzędu Miasta Bochnia, w której możemy przeczytać m.in. o Szymku rybaku, który ziemię bocheńską przed tatarskim najazdem uchował, o księżnej Kindze, która solą obdarowała polskie ziemie, a także o solnym duszku co bocheńskim górnikom figle płatał.

Większość tych lokalnych legend wprost lub przynajmniej pośrednio odnosi się do górniczego dziedzictwa solnego grodu. Mam nadzieję, że przypomniane w tej publikacji podania ożywią pamięć o lokalnych bohaterach, wyjątkowych postaciach i wydarzeniach, które młodego i starszego czytelnika pobudzą do głębszego poznania dziejów solnego grodu - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Oprócz legend wydane zostały także kolorowanki, w których znajduje się dwanaście obrazków do kolorowania, a wszystkie związane oczywiście z legendami. Te nowe pozycje wydawnicze, znakomicie uzupełniają lokalne wydawnictwa związane z upowszechnianiem tradycji, kultury i historii powiatu bocheńskiego.

Książeczki wydane zostały z dbałością o każdy detal. Publikację zdobią piękne i kolorowe ilustracje, wydane na dobrej jakości papierze i dwóch rodzajach oprawy: twardej i miękkiej.  Cześć nakładu została wydana na zlecenie samorządu, natomiast cześć wydana przez Wydawnictwo Regis będzie dostępna w księgarniach.

Autorem legend jest Agnieszka Ostrowska, natomiast ilustracje wykonał Paweł Błoński.

 

kkh