kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Latarnik w tarnowskim ZUS-ie oświetlił seniorom drogę w cyfrowa przyszłość

Latarnik w tarnowskim ZUS-ie oświetlił seniorom drogę w cyfrowa przyszłość

Dodano: 18.03.2014 08:00 Latarnik w tarnowskim ZUS-ie oświetlił seniorom drogę w cyfrowa przyszłość
Pomocy w zrobieniu pierwszych kroków w Internecie udzielili pokoleniu 50+ tarnowski ZUS oraz Artur Kubanik, wolontariusz Polski Cyfrowej Równych Szans.

Na bezpłatnych spotkaniach, które odbyły się 24 lutego 2014 roku „starszaki” poznali możliwości Internetu oraz w tym Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS. Zajęcia pokazujące bogactwo sieci przeprowadził Latarnik – Artur Kubanik oraz jego współpracownik Robert Wucke. Współpraca Oddziału ZUS w Tarnowie i przedstawiciela Polski Cyfrowej Równych Szans okazała się bardzo owocna i efektywna.Każdy z uczestników otrzymał kilkudziesięciostronicowy materiał omawiające poszczególne dziedziny Internetu wraz z konkretnymi adresami stron – relacjonuje Latarnik – Artur Kubanik. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję założyć swoje elektroniczne konto w ZUS dający podgląd do swoich danych i oferujące usługi np. umówienia się na spotkanie w konkretnym terminie i godzinie. Dzięki dwóm spotkaniom z osobami 55+ nieco przełamaliśmy barierę jaka zwykle jest między obywatelem a urzędem.Ponadto Latarnik rekomenduje współpracę z tarnowskim ZUS i zachęca do śledzenia kalendarza organizowanych tam wydarzeń, bowiem ciekawe spotkania z interesującymi tematami mają cykliczny charakter.
Informacje o szkoleniach i spotkaniach organizowanych w Oddziale ZUS w Tarnowie można znaleźć na stronie: www.zus.pl w zakładce szkolenia u dołu witryny oraz w siedzibie oddziału.

Elżbieta Stachowiak, rzecznik rasowy oddziału ZUS w Tarnowie