kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Laptopy do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli z powiatu bocheńskiego

Laptopy do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli z powiatu bocheńskiego

Dodano: 03.02.2021 14:00 Laptopy do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli z powiatu bocheńskiego
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Bochni oficjalnie przekazano 34 laptopy dla szkół branżowych i techników powiatu bocheńskiego. Sprzęt o wartości ponad 100 tysięcy złotych przekazali dyrektorom szkół Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, Adam Korta Starosta Bocheński oraz Ryszard Drożdżak Wicestarosta.

Wspólnie ze szkołami z powiatu bocheńskiego stawiamy dziś kolejny istotny krok w kierunku przygotowania szkół do procesu kształcenia hybrydowego. Cieszę się, że mogę przekazać sprzęt komputerowy dla placówek, które właśnie takiego wzmocnienia w zakresie infrastruktury cyfrowej potrzebują. Zakupione komputery będą wsparciem dla uczniów i nauczycieli - ułatwią im komunikację i realizację zajęć zarówno w okresie nauki zdalnej, jak i po jego zakończeniu – podkreśla Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Z komputerów będą mogli korzystać do uczniowie z: Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni, Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Łapanowie oraz Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. ks .J. Twardowskiego.

Laptopy wraz z dostępem do internetu trafią do uczniów i nauczycieli techników oraz szkół branżowych. Będą dużym wsparciem podczas prowadzenia lekcji i egzaminów prowadzonych w formule zdalnej. To kolejny wniosek na który uzyskaliśmy dofinansowanie. W planach mamy kolejne, tym razem dla liceów - mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Zakup został zrealizowany w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dofinansowanie ze środków unijnych to ok. 85 tys. zł, resztę stanowi wkład własny powiatu bocheńskiego oraz BP.

 

 

mm