kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Końska droga z Podziemną Przeprawą Łodzią - Kopalnia zaprasza na nową trasę turystyczną

Końska droga z Podziemną Przeprawą Łodzią - Kopalnia zaprasza na nową trasę turystyczną

Dodano: 27.04.2015 11:00 Końska droga z Podziemną Przeprawą Łodzią - Kopalnia zaprasza na nową trasę turystyczną
Od 3 maja br. Kopalnia Soli w Bochni udostępni turystom nową trasę turystyczną "Końska droga z Podziemną Przeprawą Łodzią".

Nowa trasa turystyczna wiedzie zabytkowymi korytarzami z poziomu August przez poziom Lobkowicz aż do poziomu Sienkiewicz.

Różnicę poziomów turyści pokonują nieudostępnianym dotąd Zejściem Lichtenfels. Pierwsza część Zejścia od poziomu IV August do poziomu V Lobkowicz, zlokalizowana jest w Komorze Lichtenfels VII, eksploatowanej w latach 80. XVIII w.

Wyrobisko stanowi również bardzo ciekawy obiekt geologiczny, głównie ze wzgledu na widoczną warstwę tufitu (pyłu wulkanicznego). Jego badanie pozwoliło na dokładne określenie wieku złoża bocheńskieo na 13,6 mln lat.

Schodami z poziomu Lobkowicz turyści docierają do poziomu Sienkiewicz, a dalej do Komory 81. Tutaj zlokalizowana jest jedna z największych atrakcji bocheńskiej kopalni - Podziemna Przeprawa Łodzią. W towarzystwie flisaków, turyści pokonują odległość 120 m płynąc wzdłuż zalanego solanką wyrobiska.

Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w komorze Ważyn.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Kopalni Soli w Bochnia

 

sk/ks