kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Konferencja o dopalaczach w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie

Konferencja o dopalaczach w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie

Dodano: 10.05.2017 08:00 Konferencja o dopalaczach w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie odbyła się konferencja szkoleniowa „Dopalacze wśród młodzieży – profilaktyka”, którą poprowadził asp. sztab. Robert Bretner – specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. W gronie uczestników znaleźli się nauczyciele i pedagodzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego oraz Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni.

Robert Bretner w przeszłości był funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego, konsultantem MSWiA oraz delegatem do Stałego Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli celem wzmocnienia Wydziału ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w czasie polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Ponadto współpracował m.in. z przedstawicielami INTERPOLU i EUROPOLU. Obecnie pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Zajmuje się prewencją kryminalną i profilaktyką, w tym profilaktyką uzależnień. Jest organizatorem i koordynatorem licznych przedsięwzięć z obszaru przeciwdziałania narkomanii.

Prowadzący wyjaśnił czym są dopalacze, jak destrukcyjnie wpływają na organizm człowieka i jak należy z nimi walczyć. Zwrócił uwagę na szczególną skalę zjawiska wśród młodzieży i konieczność podjęcia działań profilaktycznych. Prelegent podzielił się swoją wiedzą merytoryczną i bogatym doświadczeniem z zakresu omawianego zagadnienia.

Szkolenie zorganizowane zostało w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży tak bardzo narażonej obecnie na zjawiska patologiczne zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

 

sk

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: