kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Komunikowanie bez barier - szkolenia z obsługi komputera

Komunikowanie bez barier - szkolenia z obsługi komputera

Dodano: 06.03.2009 10:00 Komunikowanie bez barier - szkolenia z obsługi komputera

 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Przewlekle Chorych ULKA przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bochni, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bochni oraz firmami POLGEO Sp.z.o.o i F.U.H. TUWI organizują kurs podstawowej obsługi komputera połączony z zajęciami przybliżającymi nowoczesne metody komunikowania się oraz wykorzystanie komputera i Internetu jako narzędzi do komunikowania się i poszukiwania informacji . Zajęcia skierowane są do dorosłych członków Stowarzyszenia oraz sympatyków "ULKI". W przypadku wolnych miejsc, w szkoleniu mogą wziąć udział także dorosłe osoby nie związane ze Stowarzyszeniem. Organizatorzy zajęcia te kierują w specjalny sposób do osób, które ze względu na wiek nie miały możliwości, aby nauczyć się obsługi komputera w szkole lub na studiach. Partnerzy Stowarzyszenia zapewniają ze swojej strony niezbędne podczas takich zajęć wsparcie. Firmy komercyjne zaangażowane w to działanie zapewnią niezbędną infrastrukturę informatyczno-sprzętową. Inicjatywa Stowarzyszenia charakteryzuje się nowatorskim podejściem do tematu szkoleń komputerowych ze względu na równoległe prowadzenie zajęć informatycznych i warsztatowych z psychologiem. Zajęcia z nowoczesnych technik komunikowania się będą obejmowały m.in. ćwiczenia z funkcjonalnej obsługi komputera, komunikatorów internetowych (np./ gadu-gadu, Skype), przeglądania stron WWW, pod kątem poszukiwania i zdobywania informacji oraz korzystania z poczty elektronicznej - mówi Wiktor Tomana prezes Stowarzyszenia „ULKA”. Terminy i szczegóły zajęć znajdują się na stronie WWW Stowarzyszenia. Na zajęcia można zgłosić się osobiście w godzinach pracy biura Stowarzyszenia, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie WWW.
O zakwalifikowaniu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia rozpoczynają się 12 marca br. i odbywać się będą do końca kwietnia w czwartki o godz. 16:00 - 18:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bochni (sala 301).