kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kolejny sukces „Ekonomika” – Magdalena Polek w gronie najlepszych „hotelarzy” w Polsce

Kolejny sukces „Ekonomika” – Magdalena Polek w gronie najlepszych „hotelarzy” w Polsce

Dodano: 29.01.2014 09:00 Kolejny sukces „Ekonomika” – Magdalena Polek  w gronie najlepszych „hotelarzy” w Polsce
W tym roku po raz szósty odbywa się Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej, nad którą patronat sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej organizatorem jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Polska Izba Hotelarska i Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Kołobrzegu. Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady jest „Funkcja hotelowa w obiekcie zabytkowym”, a jej głównym celem rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem, podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych oraz integracja uczniów z różnych miejsc naszego kraju.

Olimpiada jest trójstopniowa i składa się z 3 etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego.

W pierwszym – szkolnym, który odbył się w listopadzie minionego roku wzięło udział 61 uczniów Publicznego Technikum, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Do etapu okręgowego, który odbył się 15 stycznia w Krakowie zakwalifikowały się 2 uczennice klasy czwartej – Magdalena Bielec i Magdalena Polek. W tym etapie wzięło udział 344 uczniów z całej Polski, którzy pisali test składający się z 80 zadań o stopniu trudności znacznie wykraczającym poza wymagania związane z nauczanym zawodem. Po sprawdzeniu i podliczeniu punktów przez Główny Komitet Olimpiady awans do ostatniego etapu uzyskało 32 uczniów, w tym uczennica ZS Nr 3 w Bochni - Magdalena Polek , która otwiera listę finalistów z najwyższym wynikiem punktowym w Polsce.

W kwietniu Magda będzie rywalizować w Kołobrzegu w etapie centralnym o tytuł „Mistrza Wiedzy Hotelarskiej”.

Do tradycji Publicznego Technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni należą coroczne sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej.  Świadczą o tym, dotychczasowe wyniki uczniów szkoły w trakcie wszystkich edycji olimpiady, którzy zawsze kwalifikowali się do etapu centralnego osiągając tytuł finalisty (5 uczniów) i laureata (3 uczniów).

„Ekonomik” ponownie udowodnił, że należy do grona najlepszych szkół tego typu w Polsce.

Magdalenie gratulujemy i trzymamy kciuki w ostatnim etapie!

sk