kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kolejny most uroczyście otwarty

Kolejny most uroczyście otwarty

Dodano: 15.01.2013 13:00 Kolejny most uroczyście otwarty
W poniedziałek, 14 stycznia 2013 roku, uroczyście otwarto most w Kobylcu. W uroczystości wzięli udział wicestarosta bocheński Tomasz Całka, wójt gminy Łapanów Jan Kulig, przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego, jak również przedstawiciele policji i wykonawcy.

Uroczystość otworzył wicestarosta Tomasz Całka oraz Wójt Jan Kulig, którzy w krótkich słowach nakreślili historię remontu mostu w Kobylcu, podkreślając że remont tej ważnej dla mieszkańców inwestycji nie byłby możliwy gdyby nie pozyskane środki pochodzące z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości wyrazili zadowolenie z realizacji inwestycji.

Budowa mostu rozpoczęła się w lipcu 2012 r. i pochłonęła prawie 1,2 miliona złotych.

Zakres prac poza gruntownym remontem mostu objął również dojazdy i zjazdy indywidualne, powstał chodnik, kanalizacja deszczowa oraz przebudowano i wyczyszczono przydrożne rowy. Most ten jest elementem infrastruktury drogowej Powiatu Bocheńskiego, dlatego modernizacja przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz podniosła komfort jazdy.

 

 

sw