kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kolejna firma z Bochni pomocna w walce z koronawirusem

Kolejna firma z Bochni pomocna w walce z koronawirusem

Dodano: 10.02.2021 05:00 Kolejna firma z Bochni pomocna w walce z koronawirusem
Firma Bolarus to producent wysokiej jakości urządzeń chłodniczych, który od samego początku wspiera szpitale w walce z wirusem. W trakcie pandemii okazało się również, że nasza lokalna firma chłodnicza będzie musiała stanąć przed o wiele większym wyzwaniem, ważnym dla całego kraju.

Jak wszyscy wiemy szczepionka przeciw COVID-19 wymaga niskiej temperatury, dlatego  do jej przechowywania potrzebne są specjalne chłodnie utrzymujące temperaturę aż -73 stopni Celcjusza, bez tego traci ona swoje właściwości.

I tutaj pojawia się Bolarus, który odpowiedział na potrzebę warunków dystrybucyjnych i medycznych do transportu i przechowywania szczepionki, dostarczając do Agencji Rezerw Materiałowych swoje produkty. Bocheńskie lodówki są bowiem wytwórcą takich właśnie szaf i zamrażarek niskotemperaturowych (-80C). W produkcji tego typu lodówek i szaf laboratoryjnych nadających się do bezpiecznego przechowywania leków i szczepionek Bolarus ma bardzo duże doświadczenie. Pierwszy prototyp urządzenia uruchomiono w 2008 roku.

Firma nie kryje zadowolenia i dumy z powodu zastosowania ich szaf mroźniczych w tak ważnym państwowym przedsięwzięciu.

My również jesteśmy dumni i gratulujemy !

 

sk