kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kierowco zwolnij przed szkołą – działania bocheńskiej policji w trosce o bezpieczeństwo uczniów

Kierowco zwolnij przed szkołą – działania bocheńskiej policji w trosce o bezpieczeństwo uczniów

Dodano: 03.09.2015 09:00 Kierowco zwolnij przed szkołą – działania bocheńskiej policji w trosce o bezpieczeństwo uczniów
W dniu dzisiejszym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Zwalniam przed szkołą”.

 

 

W trakcie tych działań, które prowadzone były w rejonach szkół i przedszkoli stróże prawa dbali o bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierujących. Policjanci działali w miejscach szczególnie niebezpiecznych m.in. na drodze krajowej nr 94 w Łapczycy oraz drodze wojewódzkiej nr 965 w Proszówkach, gdzie w najbliższym sąsiedztwie tych ruchliwych dróg ulokowane są szkoły. Policjanci w rejonie przejścia dla pieszych pomagali dzieciom, młodzieży i dorosłym bezpiecznie przekroczyć jezdnię, a kierowcy badani byli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz otrzymywali ulotki promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W szkole podstawowej w Proszówkach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego, gdzie skierowali do uczniów kilka ważnych słów na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, a najmłodszym rozdali odblaskowe kamizelki.

 

 

info.pras/kkh