kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kampania Szkolnego Klubu Logistyki z Dąbrowicy w Światowym Dniu bez Papierosa

Kampania Szkolnego Klubu Logistyki z Dąbrowicy w Światowym Dniu bez Papierosa

Dodano: 09.06.2016 07:00 Kampania Szkolnego Klubu Logistyki z Dąbrowicy w Światowym Dniu bez Papierosa
Światowy Dzień bez Papierosa obchodzony jest 31 maja. Ustanowiony został przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów

 

 

Palacze częściej zapadają na: nowotwory jamy ustnej, gardła, krtani, płuc oraz innych narządów, choroby układu krążenia, udary, choroby układu oddechowego (np. przewlekłą obturacyjną chorobę płuc), chorobę Crohna, osteoporozę, chorobę Alzheimera, a także nowotwory szyjki macicy, trzustki i nerki.

Jak podają smutne statystyki, w Polsce co roku 70000 mieszkańców umiera z powodu palenia tytoniu, a  8000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem.

Młodzież przygotowała dla swoich kolegów prezentację multimedialną pod tytułem „Nikotyna to nasz wróg” i w ten sposób zwróciła uwagę na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.

Szkolny Klub Logistyki już od pięciu lat prężnie działa w ZS w Dąbrowicy pod opieką mgr Krystyny Migdał. Wspomniana kampania to kolejna ciekawa inicjatywa zorganizowana przez młodych klubowiczów w bieżącym roku szkolnym.

 

kkh