kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jubileusz 75-lecia Orkiestry Dętej w Okulicach

Jubileusz 75-lecia Orkiestry Dętej w Okulicach

Dodano: 04.05.2011 12:00 Jubileusz 75-lecia Orkiestry Dętej w Okulicach
W niedzielne popołudnie 1 maja odbył się Majowy Piknik Orkiestr Dętych zorganizowany z okazji obchodów 75 – lecia Orkiestry Dętej Okulice oraz wręczenie z rąk Wicewojewody Małopolskiego Andrzeja Harężlaka odznaczeń dla strażaków z Gminy Rzezawa, przyznanych przez Prezydenta RP za szczególną odwagę i służbę w czasie zeszłorocznych powodzi.

Piknik odbył się w centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku „Balaton”. Rozpoczął się występem zespołu ADHD, po czym kolejno wg. programu występowały zaproszone orkiestry: Orkiestra Dęta „JUTRZENKA” z Książnic Wielkich, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „BACZKÓW”, Parafialna Orkiestra Dęta „SOBOLÓW”, Orkiestra Dęta „GROBLA” oraz na zakończenie Orkiestra Dęta „OKULICE”.
Po części muzycznej wręczano liczne odznaczenia, dyplomy i wyróżnienia.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło: Wicewojewody Małopolskiego Andrzeja Harężlaka, Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka, który wręczył Orkiestrze Dętej Okulice kryształ soli jako symbol ludzi, wyjątkowych, godnych naśladowania. W imieniu Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Pana Antoniego Malczaka, Instruktor ds. Orkiestr Dętych Stanisław Migacz wręczył list gratulacyjny, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni Jerzy Bieżychudek wraz z Zastępcą Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Bochni Czesławem Ziaja wręczyli odznaczenia wszystkim członkom Orkiestry.

Zwieńczeniem pikniku było wręczenie przez Zarząd Orkiestry dyplomów dla „przyjaciół orkiestry” jak również nobilitacji dla osób od wielu lat pracujących i udzielających się na rzecz działania i promowania Orkiestry.