kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź do ZUS!

Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź do ZUS!

Dodano: 17.11.2015 09:00 Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź do ZUS!
Najmniejsza grupa klientów ZUS, która jednocześnie ma z Zakładem najczęstszy kontakt to przedsiębiorcy, którzy miesięcznie składają do ZUS ponad 30 mln różnych dokumentów. Specjalnie dla nich Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w dniach 23-27 listopada 2015 roku „Tydzień Przedsiębiorcy”.

Przedsiębiorców, którzy opłacają składki na ubezpieczenia emerytalno-rentowe mamy dziś blisko1,9 mln. Z tymi, którzy opłacają samo tylko ubezpieczenie zdrowotne liczba ta rośnie do ponad 2 mln. W porównaniu z ponad 16 mln ubezpieczonych i ponad 7 mln emerytów i rencistów nie jest to dużo. Jednak musimy wziąć pod uwagę, że to właśnie przedsiębiorcy, czyli płatnicy składek kontaktują się
z ZUSem najczęściej, a skala tych kontaktów jest nieporównywalna z żadną inną grupą klientów. To płatnicy opłacają składki za ponad 14 mln osób ubezpieczonych. Tylko w tym roku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych złożyli już 213 mln dokumentów rozliczeniowych. Dodatkowo w ponad 35 mln przypadków zgłaszali lub też wyrejestrowywali ubezpieczonych oraz aktualizowali dane na swoich kontach. Co niezwykle istotne - kontakt przedsiębiorców z ZUS jest najbardziej zelektronizowany. Już od lat korzystają oni w rozliczeniach z programu Płatnik, e-Płatnik, zakładają swoje profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a od 2016 roku będą także korzystać z elektronicznych zwolnień lekarskich (eZLA).

Warto jednak raz na jakiś czas spotkać się na żywo i porozmawiać o problemach oraz nowych, proponowanych przez Zakład rozwiązaniach, które mają ułatwić wzajemne kontakty. Stąd też, śladem ubiegłych lat, ZUS zaprasza płatników składek oraz tych, którzy tymi płatnikami dopiero zamierzają zostać, od 23 do 27 listopada 2015 r. na „Tydzień Przedsiębiorcy”. W tym roku tydzień ten odbywa się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”.

Inspektorat ZUS w Bochni zaprasza na seminaria:

23.11 o godz. 10.00 "NIE KORZYSTASZ Z USŁUG BIURA RACHUNKOWEGO? SKORZYSTAJ Z e-PŁATNIKA" dodatkowo swoje prezentacje przedstawi ekspert Urzędu Skarbowego w Bochni (Asystent Podatnika oraz Centra Obsługi - wiele spraw w jednym miejscu).

24.11 o godz. 10.00 "PRAWO DO ŚWIADCZEŃ W OBNIŻONYM WIEKU EMERYTALNYM"

Ten tydzień nie jest tylko po to byśmy my mogli komunikować różne rzeczy przedsiębiorcom, ale także by oni komunikowali nam swoje spostrzeżenia. Nasza współpraca musi być dwustronna, tak jak oprogramowanie do rozliczania składek, które ostatnio udostępniliśmy naszym klientom. Instytucja musi też słuchać i my chcemy słuchać naszych klientów – mówi Agata Wiśniewska-Półtorak.

Podczas „Tygodnia Przedsiębiorcy”:

- Klienci tarnowskiego Oddziału ZUS oraz Inspektoratu ZUS w Bochni będą mogli indywidualnie spotkać się z ekspertami ZUS, urzędów skarbowych, urzędów pracy, TARR i innych instytucji publicznych.

- Przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych wykładach
i spotkaniach, dotyczących m.in. rozliczania i wypłaty świadczeń, czy jakości danych
w kontekście rozliczenia konta w ZUS.

- W trakcie spotkań z przedsiębiorcami przedstawiciele Zakładu będą też szeroko informować
o nowym narzędziu służącemu szybkiemu i bezbłędnemu sporządzaniu dokumentów zgłoszeniowych
i rozliczeniowych - Interaktywnym Płatniku Plus.

- Będzie można również dowiedzieć się więcej na temat inwestowania w poprawę bezpieczeństwa pracy przy wsparciu ZUS – program dofinansowania przedsiębiorstw.

- Na Sali Obsługi Klientów tarnowskiego Oddziału zorganizowany zostanie także wernisaż prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Edukacji – Pracy – Integracji. Eksponowane rękodzieła można będzie zakupić.

 

Więcej informacji na temat wszystkich proponowanych szkoleń i seminariów na stronie www.zus.pl. O inauguracji „Tygodnia Przedsiębiorcy” dowiecie się Państwo więcej ze strony www.tarnow.pl/Biznes/Spotkanie-dla-Przedsiebiorcow

 

sk