kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jest promesa na most w Bytomsku

Jest promesa na most w Bytomsku

Dodano: 15.05.2012 09:00 Jest promesa na most w Bytomsku
Powiat bocheński otrzymał dotację z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z przeznaczeniem na budowę nowego mostu wraz z drogami dojazdowymi oraz chodnikiem w Bytomsku. Jest to już trzecia rządowa dotacja, którą powiat bocheński otrzymał w tym roku na łączną kwotę ponad 7 milionów złotych.

Zakres prac obejmował będzie rozbiórkę istniejącego mostu, budowę nowego wraz z przebudową dojazdów. Powstanie kanalizacja deszczowa, umocniony zostanie także  potok Podkosówka. Inwestycja ta obejmuje także budowę chodnika wraz z przebudową istniejących zjazdów i budową murów oporowych – mówi Adam Korta Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Przetarg na realizację tego zadania zakończy się w przyszłym tygodniu, zaś planowany koniec prac przewidziany jest na listopad br.

W ubiegłej kadencji udało nam się zmodernizować i wybudować 23 obiekty mostowe za ponad 13 mln zł, w tej kadencji zmodernizowany został  most w Kamionnej oraz Żegocinie za prawie 6 mln zł. W  trakcie realizacji, ponieważ czekamy na zakończenie postępowania przetargowego, jest modernizacja mostu w Kobylcu, Bogucicach oraz Lipnicy Górnej – wylicza Jacek Pająk starosta bocheński.

Pełna nazwa realizowanego zadania to  „Rozbiórka istniejącego mostu i budowę nowego drogowego obiektu inżynierskiego wraz z budową chodnika dla pieszych i przebudową dojazdów do mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2075 K Lipnica Murowana – Żegocina w miejscowości Bytomsko”.

 

sw