kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jan Sysło Sołtysem Roku 2015 Ziemi Bocheńskiej

Jan Sysło Sołtysem Roku 2015 Ziemi Bocheńskiej

Dodano: 10.10.2016 08:00 Jan Sysło Sołtysem Roku 2015 Ziemi Bocheńskiej
W Wiśniczu Małym odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie Sołtys Roku 2015 Ziemi Bocheńskiej. To już druga edycja konkursu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej pod patronatem i przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Bochni w ramach dofinansowania zadań z zakresu kultury, turystyki i sportu.

Celem konkursu jest promocja lokalnych liderów na terenie powiatu bocheńskiego. Sołtysem Roku 2015 Ziemi Bocheńskiej został Jan Sysło sołtys Wiśnicza Małego który otrzymał puchar oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2.000 zł., z przeznaczeniem na realizacje działania pożytku publicznego społecznie potrzebnego wsi Mały Wiśnicz.

Komisja Konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia za całokształt działalności dla Tadeusza Kozioła sołtysa wsi Chronów oraz Mariana Rudki sołtysa wsi Zawada. Nagrody wręczyli wicestarosta Józef Mroczek oraz prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Bocheńskiej Krystyna Pałkowska.  Zwycięzcy zostali również docenieni przez Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzatę Więckowską, która wręczyła im nagrodę po 2000 zł każda, z przeznaczeniem na cele sołectw.

Na gali obecni byli między innymi przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z wicestarostą bocheńskim na czele, burmistrz Nowego Wiśnicza, wiceburmistrzem Miasta Bochnia, wójtami Gmin Bochnia i Rzezawa oraz wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, przewodniczącym Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu i dziekanem Dekanatu Lipnica Murowana. Nie zabrakło również dyrektorów  placówek oświatowych, Rad Sołeckich; prezesów OSP, Kół Gospodyń  Wiejskich oraz mieszkańców Wiśnicza Małego.

Nagrodzonym GRATULUJEMY!!!

sk