kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jak młodzież zapobiega pożarom

Jak młodzież zapobiega pożarom

Dodano: 31.03.2010 12:00 Jak młodzież zapobiega pożarom
W poniedziałek na zamku w Wiśniczu odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Celem turnieju jest popularyzowanie wiedzy wśród młodych osób w zakresie ochrony ludności, ratownictwa, ekologii i ochrony przeciwpożarowej.

Konkurs podzielony był na dwa etapy, w pierwszym uczestnicy rozwiązywali test, natomiast w drugim odpowiadali ustnie na pytania jury. W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą z zakresu pożarnictwa wykazał się Karol Mroczek , wśród gimnazjalistów najlepszym był Adrian Stary , natomiast spośród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyła Justyna Kukla . Laureaci będą reprezentowali powiat bocheński podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 17 kwietnia w Szkole Aspirantów Pożarnictwa PSP w Nowej Hucie. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni, Powiatowy Zarząd Związku OSP RP oddział w Bochni oraz Burmistrza Nowego Wiśnicza.

Jak co roku organizatorem tego konkursu był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP.

Wyniki eliminacji powiatowych:

I grupa (szkoły podstawowe)

  1. Karol Mroczek

  2. Mateusz Adamczyk,

  3. Tomasz Nowak

II g rupa (szkoły gimnazjalne)

  1. Adrian Stary

  2. Adrian Adamczyk

  3. Miłosz Wrona


III grupa (szkoły ponadgimnazjalne)

  1. Justyna Kukla

  2. Bartłomiej Wrona

  3. Monika Salabura