kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » IV Warsztaty Logistyczne w ZS w Dąbrowicy

IV Warsztaty Logistyczne w ZS w Dąbrowicy

Dodano: 18.02.2015 09:00 IV Warsztaty Logistyczne w ZS w Dąbrowicy
Młodzież Szkolnego Klubu Logistyki działającego w Zespole Szkół w Dąbrowicy uczestniczyła w IV Warsztatach Logistycznych zorganizowanych 12 lutego 2015 roku. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Dokumentacja w spedycji międzynarodowej”. Spotkanie poprowadził pan mgr Marcin Długosz — pracownik firmy CARGO-PARTNER SPEDYCJA Sp. z o. o. i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

 

Firma CARGO-PARTNER SPEDYCJA Sp. z o.o. to międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych, który oferuje swoim klientom pełen zakres usług transportu morskiego — Sea Cargo, lotniczego — Air Cargo i drogowego — ROAD-Xpres. Zapewnia również kompleksowe usługi magazynowania oraz indywidualne rozwiązania logistyczno-dystrybucyjne.

Głównym celem warsztatów było przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat dokumentacji spedycyjnej i transportowej. Młodzież nauczyła się poprawnego wypełniania wielu dokumentów m. in. międzynarodowego listu przewozowego samochodowego — CMR, morskiego listu przewozowego — Konosament, lotniczego listu przewozowego — Air Waybill i innych.

Uczestnicy mieli również okazję porozmawiać z prelegentem o przyszłości zawodowej technika logistyka i spedytora. W dyskusji na ten temat uczestniczył także pan Józef Mroczek — wicestarosta bocheński.

 

Członkowie Szkolnego Klubu Logistyki wraz z opiekunem mgr Krystyną Migdał serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem logistyki i spedycji do lektury Szkolnej Gazetki Logistycznej „Just In Time”. Jest ona zamieszczana co miesiąc na stronie internetowej szkoły: www.dabrowica.p.